2021

Dávka Božího slova

Milí přátelé,

slyšeli jste o iniciativě Celonárodní čtení Bible? Jejím cílem je přinášet biblické nadčasové poselství lidem v období Velikonoc – tedy v čase svátečním, kdy jsme na slyšení citlivější.

Celonárodní čtení Bible, iniciované Nadačním fondem Bible21 a podporované nakladatelstvím Biblion, má už mnohaletou tradici, ale jeho formu jsme v posledních letech měnili, a to zejména minulý rok vlivem omezení spojených s pandemií.

Vlastní čtení Bible jsme transformovali z veřejného do virtuálního prostoru. Místo předčítání z Bible na náměstích, v parcích, kavárnách či knihovnách sdílíme videa na sociálních sítích. Vloni se k iniciativě přidaly známé osobnosti, které četly své oblíbené biblické pasáže jako například herečka Magdaléna Borová, ekonom Tomáš Sedláček nebo literární historik Martin C. Putna.

Prvokaranténní ročník se konal pod mottem Boží slovo není v karanténěLetošní motto zní: Dávka Božího slova. Chceme lidem přinést dávku radosti, naděje a povzbuzení.

I letos zůstáváme v on-line prostředí a protože jeho výhodou je snadná přístupnost, rozhodli jsme se, že budeme sdílet předčítání z Bible ještě s více lidmi v naší zemi.

Připojte se k nám i vy! Natočte krátké video, na kterém čtete své oblíbené verše z Bible a nahrajte jej na svůj FB profil s hashstagem #ctenibible2021 nebo nám video zašlete. My vás budeme sdílet a vy sdílejte nás, abychom distribuovali dávku Božího slova co nejvíce lidem.

Dva týdny před Velikonocemi budeme denně sdílet čtení na naší facebookové stránce a YouTube profilu. Pokud chcete i vy svou dávku povzbuzení, sledujte naši stránku Celonárodní čtení Bible.

Za tým Nadačního fondu Bible21 a nakladatelství Biblion
Kristýna Ptáčková